Text Size
Programs Argavani koncert - hagyományos iráni népzene

Argavani koncert - hagyományos iráni népzene

There are no translations available.

1 - Iráni koncertAz Iráni Iszlám Köztársaság Nagykövetsége jóvoltából február 12-én, szombaton 16 órától az Iránból érkezett Argavani együttes hagyományos népzenei koncertet adott az Iparművészeti Múzeum Dísztermében.
A hangversenyen felvonultak a perzsa klasszikus zene jellegzetes hangszerei: a szetár, a szantúr, a kamáncse, és a tombak. Énekhanggal kiegészülve mindig e hangszereken szólal meg a hagyományos iráni, ún. dasztgáhi zene. A klasszikus perzsa zenei hagyomány, amely a középkorig nyúlik vissza, de végső formáját a Qádzsár-korban nyerte el, kötött, állandó zenei formákból (ún. radífokból) és e kötött formákat variáló improvizációkból (áváz) áll. Az elhangzott dallamokkal népköltéseket és a nagy perzsa költők – Háfiz, Khajjám, Rúmi – műveit zenésítették meg.

napkelet logo

konyvek
Tekintse meg az egye- sületünknél megrendel- hető, a szerző által de- dikált könyveket

szilajcsiko
arkad
szozat
hunhirlogo
szekelypajzs
kurultajbanner_125_125px
gyepugif_3
csikiszekelymuzeum
lakiteleknepfoiskola